To content (skip navigation)

Strefa Rodzica

Od początku istnienia Szkoły Muzycznej YAMAHA, jej głównym założeniem jest otwarcie na nowoczesne metody dydaktyczne, opracowane w oparciu o najnowsze wyniki badań z zakresu biologii, socjologii i psychologii. Celem zajęć jest wykształcenie umiejętności nawiązywania dialogu z muzyką oraz przeżywanie i zrozumienie muzyki. Dotyczy to zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych.

Koncepcja programów oparta jest o filozofię kaizen – strategię małych kroków stających się wielkimi skokami, co motywuje do nauki.

Szkoły Muzyczne YAMAHA stwarzają wszystkim uczniom komfortowe warunki pracy poprzez:

 • autorskie materiały dydaktyczne,

 • przyjemną atmosferę lekcji,

 • rozbudzanie ciekawości,

 • stopniowanie trudności,

 • korzystanie z różnych źródeł percepcji,

 • właściwą motywację,

 • możliwość udziału w koncertach, nagraniach studyjnych,

 • udział w warsztatach, audycjach,

 • wyjazdy na koncerty, musicale, opery,

aby sprzyjając własnemu rozwojowi zmierzyli się ze swoimi muzycznymi marzeniami i przeżywali radość płynącą z muzykowania.

Edukacja muzyczna…

 • zwiększa umiejętność przeżywania i wyrażania emocji poprzez medium, którym jest 

  muzyka,

 • prowadzi ludzi do wspólnego przeżywania i działania,

 • zmniejsza gotowość do przemocy, jako środka rozwiązywania konfliktów,

 • rozwija kreatywność i umiejętność współpracy w grupie,

 • aktywizuje wszystkie zmysły do późnego wieku.

 

Rewelacyjne programy edukacji muzycznej 

Niewątpliwie to co wyróżnia nas spośród konkurencji to wspaniale opracowane, autorskie programy nauczania. Szkoła posiada rewelacyjne programy edukacji muzycznej zarówno dla małych dzieci jak i młodzieży i dorosłych. W naszej szkole miejsce dla siebie znajdzie zarówno niemowlak w wieku czterech miesięcy jak i dorosły, zapracowany tata, który chce zrelaksować się aktywnie muzykując na jakimś instrumencie. Nasze programy są opracowane przez międzynarodowe grono muzyków oraz pedagogów wyspecjalizowanych w dziedzinie edukacji muzycznej małych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Integralną częścią wszystkich programów nauczania są wspaaniałe materiały dydaktyczne - książki, ćwiczenia, płyty CD, przewodniki dla rodziców. Bez wątpienia jest to ogromny atut, którego nie mają inne tego typu placówki. Tylko u nas znajdziecie tak wspaniale opracowane programy i materiały dydaktyczne.   

Pełną ofertę programową szkoły znajdziecie Państwo TUTAJ. 

Świetnie dobrana i wykwalifikowana kadra

Tak jak pisaliśmy już powyżej nasza szkoła to również grono wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Wszyscy z nich biorą  regularny udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych szkoleniach z zakresu pedagogiki prowadzenia zajęć. Wpływa to niewątpliwie na bardzo wysoką jakość naszych zajęć. Dzięki tak dokładnie wyselekcjonowanej kadrze rodzice wszystkich uczących się w naszej szkole  dzieci mogą być spokojni o muzyczny rozwój swoich pociech. Pozostawiacie Państwo swoje dzieci pod okiem ludzi dla których muzyka oraz nauczania jest pasją !

Nowoczesne wyposażenie szkoły

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Kaliszu wyposażona jest w najnowszej generacji instrumenty firmy YAMAHA. To bardzo ważne aby uczniowie odczuwali w trakcie nauki pełen komfort oraz przyjemność z gry. Posiadamy osiem kompletnie wyposażonych sal lekcyjnych . Dzięki temu uczniowie nie muszą przynosić na lekcję swoich instrumentów. Wszystko co niezbędne dostępne jest na miejscu. 

Koncerty uczniów

Jednym z ważniejszych etapów w rozwoju nie tylko muzycznym każdego dziecka są prezentacje publiczne. Tradycją szkoły stały się już regularnie odbywające się koncerty galowe uczniów. Nasi podopieczni mają okazję dwa razy w roku prezentować się na prawdziwej scenie, przy pełnej sali oraz w pełni profesjonalnej oprawie – oświetlenie, nagłośnienie. Koncerty są chwilami na które z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie oraz ich rodzice i znajomi ! Oczywiście poza czysto muzycznym aspektem koncertów  występy na scenie świetnie wpływają na ogólny rozwój dzieci i młodzieży. Prezentacje publiczne oraz samo wyjście na scenę budują samoocene dziecka oraz poczucie własnej wartości. 

TUTAJ znajdzieci Państwo galerię zdjęć z naszych koncertów. 

Liczne udogodnienia dla rodziców

Staramy się mieć jak najlepszy kontakt ze wszystkimi rodzicami naszych uczniów. Poza stałym kontaktem osobistym lub telefonicznym z nauczycielem organizujemy regularne zebrania dla rodziców. Wszyscy rodzice oraz uczniowie mają również dostęp do dzienników elektronicznych. Rodzice mają tam pełen wgląd w materiał realizowany na zajęciach ich dzieci. Dzięki temu nauka w naszej szkole jest jeszcze bardziej efektywna i daje o wiele lepsze efekty. Poza tymi udogodnieniami szkoła posiad biuro, które  czynne jest codziennie od 14.00 do 20.00. W każdej chwili możecie Państwo do nas przyjść lub zadzwonić aby porozmawiać na każdy temat. 

Pasja oraz pełne zaangażowanie

Prowadzenie firmy to nasza pasja, którą wspólnie z całym zespołem realizujemy z pełnym zaangażowaniem. Dla nas każdy uczeń oraz każdy rodzic jest bardzo ważny. To czyni naszą szkołę miejscem wyjątkowym. Dbamy o to aby każdy czuł się u nas komfortowo i dobrze. Dla nas nie ma nieważnych lub błahych problemów. Do wszystkiego podchodzimy z ogromną starannością i zawsze staramy się jak najlepiej pomóc. 

Liczne nagrody oraz sukcesy

Największym sukcesem jaki udało nam się uzyskać przez wszystkie lata naszej działalności to kilkuset wspaniałych, zarażonych pasją do muzyki uczniów ! Poza tym niewątpliwym sukcesem szkoła otrzymała kilkakrotnie tytuł Szkoła Roku , który przyznawany jest każdego roku  przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA. Poza tymi wyróżnieniami właściciel oraz dyrektor szkoły  - Waldemar Jednoróg otrzymał tytuł Menager Roku. Jednym z ogromnych wyróżnień jest również tytuł przyznany nam przez Minsterstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego -"Miejsce Odkrywania Talentów".

 

Zachęcamy więc do lepszego poznania szkoły oraz naszej oferty. Wszystkim zainteresowanym osobom proponujemy udział w bezpłatnej lekcji próbnej w dowolnym programie nauczania. To nic nie kosztuje a może okazać się wspaniałą przygodą z muzyką. Wszystkie szczegóły dotyczące lekcji próbnej znajdziecie pod tym linkiem DARMOWA LEKCJA PRÓBNA W SZKOLE YAMAHA.